Особливості монтажу вікон в зимку

Установка віконних конструкцій зазвичай виконується в теплу пору року. Незважаючи на це, знаходяться клієнти, які звертаються за вікнами холодної восени або взимку. Монтаж віконних конструкцій в такому випадку вимагає певних знань, які потрібно враховувати при установці в холодну пору року.

Монтаж віконних конструкцій в холодну пору року: нюанси установки

Фахівці та експерти дають ствердну відповідь на питання про те, чи можна встановлювати ПВХ взимку. При цьому важливо дотримуватися кількох простих правил, включаючи:

  • завчасну доставку ПВХ в опалювальний будинок – вікна повинні пробути в теплому приміщенні, як мінімум, добу;
  • використання з зовнішньої сторони спеціальних утеплювачів, стійких до низьких температур.

Для того щоб бути впевненим в якості виконаної роботи, клієнт може проконтролювати процес установки і уточнити у майстрів характеристики використовуваної продукції.

Установка ПВХ в приміщеннях без опалення

Згідно з правилами і стандартам ГОСТу, монтаж віконних конструкцій в холодну пору року може здійснюватися в будь-якому приміщенні, за винятком льотного. Відповідно до вимог, допустима температура повітря в приміщенні, де буде виконуватися установка, повинна бути вище позначки в 5 градусів. При недотриманні цього правила зростає ризик розгерметизації – склопакети герметизуються тільки при температурі вище +5 градусів.

В холодному приміщенні виникає ефект увігнутою лінзи через стиснення повітря всередині камер. Подібний ефект також спостерігається в опалювальній кімнаті, проте показник величини лінз в цьому випадку не критичний, тому склопакет при цьому точно не лопне. В умовах морозу також змінюються властивості металопластикового профілю. Його крихкість може стати справжньою проблемою в ході монтажу.

Герметизуючі матеріали при установці вікон взимку

Якість установки металопластикових конструкцій залежить не тільки від умов, в яких виконується монтаж ПВХ, але і також використовуваних герметиків. Більшість з них має «зимові» модифікації, які можуть застосовуватися і експлуатуватися при низьких температурах.

Затребуваним і універсальним герметизирующим матеріалом є монтажна піна. Більшість виробників допускає використання піни при температурі до – 15 градусів Цельсія, однак температура ємності, в якій вона зберігається, не повинна бути нижче -5 градусів. Проблеми в ході установки ПВХ в холодну пору року

Основні проблеми під час монтажу віконних конструкцій холодної восени або взимку виникають тільки тоді, коли об’єкт не опалюється. По-перше, підвищується ризик руйнування склопакета через крихкість профілю. По-друге, матеріали, що використовуються для обробки стиків з вуличною боку, можуть розгерметизуватися при низьких температурах.

Установка ПВХ в холодну пору: переваги

Незважаючи на переконання багатьох людей щодо ризиків установки металопластикових конструкцій в холодну пору року, монтаж ПВХ взимку все ж має свої переваги. При низькій температурі повітря стає видно всі дефекти віконних елементів, монтажних швів. Найпоширеніша проблема, яка суттєво впливає на якість монтажу – порожнечі в швах цегляної кладки, що виникають в віконних укосах. Вони можуть стати причиною продувань. У теплу пору року ці порожнечі практично неможливо виявити, зате взимку їх можна відчути при дотику до поверхні укосу.

Взимку також легко визначаються особливості приміщення, які можуть вплинути на експлуатацію віконних конструкцій і термін їх служби. У холодну пору року зазвичай проводиться перевірка функціонування витяжки та системи опалення, контролюються показники температури повітря і вологості в кімнаті. З огляду на всі перераховані вище нюанси, майстер по установці зможе підібрати оптимальний варіант скління і запропонувати необхідні технічні рішення.

Висновки

Установка металопластикових конструкцій в холодну пору року має як плюси, так і мінуси. Недоліків монтажу ПВХ взимку не так вже й багато. Дотримання простих правил допоможе уникнути проблем при подальшій експлуатації. Так, наприклад, потрібно використовувати спеціальні «зимові» модифікації герметиків, як мінімум, добу прогрівати склопакети і матеріали для ущільнення в приміщенні з опаленням. Що стосується переваг установки віконних конструкцій в зимовий період, важливо відзначити можливість перевірки наявності пустот в області укосів, а також особливостей приміщення, які впливають на якість монтажу ПВХ.