Конденсат на пластикових вікнах: способи усунення

При заміні старих дерев’яних, осклянілих на нові вікна з ПВХ з внутрішньої сторони профілю і скла може з’являтися конденсат. Це свідчить про високу герметичності пластикових вікон, але ніяк не про погану якість віконних конструкцій.

При встановлених дерев’яних віконних в системах волога виходить назовні, а при встановлених віконних конструкціях із пластику має здатність накопичуватися на стеклах і профілі. Підвищена вологість може утворюватися на кухнях при недостатній вентиляції.

Для того щоб позбутися від конденсату, необхідно:

  • перевірити роботу у вентиляційній системі;
  • виробляти регулярне провітрювання приміщення;
  • перевірити температурні показники укосів і підвіконь, в разі появи конденсату або цвілі, конструкції потребують утеплення або перевстановлення;
  • зробити огляд фасаду будинку в зоні ураження пліснявою і при необхідності провести утеплення вікон.

В першу чергу необхідно з’ясувати причину запітнілих вікон і далі усувати причини. Не варто залишати все як є, так як висока вологість може стати причиною розвитку грибка і цвілі.

Конденсат на пластикових віконних конструкціях: причини появи

Конденсат утворюється в кімнаті через високу вологість. Для того щоб позбутися від конденсату, в першу чергу слід оглянути вентиляційної системи. При нестачі вентиляції в шахтах необхідно створювати тягу штучним шляхом. Також необхідно пам’ятати про регулярне провітрювання приміщення.

У морозну погоду провітрювати приміщення слід таким чином: закрити всі двері і повністю відкрити віконні системи, для залпового провітрювання достатньо буде 3 5 хвилин. Це посприяє виходу великого обсягу вологості на вулицю, а приміщення не встигне сильно охолонути. Регулярне провітрювання приміщення необхідно як при наявності конденсату, так і при його відсутності. У віконних конструкціях ПВХ присутній надійна фурнітура та вироби призначені для частого відкривання. При правильно встановленому якісному профілі технічні характеристики є стабільними протягом багатьох років. Вікна легко відкриваються і закриваються.

Часто конденсат утворюється в кухонних приміщеннях через високу різниці температур з внутрішньої і зовнішньої сторони. Для вирішення проблеми не варто нехтувати провітрюванням, в іншому випадку гарантовано появу цвілі. В основному вона вражає укоси, профіль, кути отвору при значно підвищеної вологості. Також цвіль з’являється на погано утеплених схилах. Конденсат має властивість з’являтися на холодних поверхнях. Навіть при ідеально утепленому схилі, при високих показниках вологості може утворитися цвіль. У такій ситуації слід перевірити роботу вентиляційної системи.

Які заходи є марними в боротьбі з конденсатом

  • при «плачуть» вікнах не допоможе застосування гуми. Віконні конструкції з пластика мають достатню герметичністю і не пропускають вологість назовні. Заміна гуми не дасть позитивних результатів;
  • не варто робити заміну фурнітури. У разі недостатнього притискання стулки до рами, конденсат б не з’являвся;
  • не варто робити заміну самої віконної системи, це актуально тільки при вкрай сумнівну якість конструкції. Нормальне скління не допоможе позбутися від конденсату.

З’ясувавши причини, можна приступати до усунення проблем появи конденсату, скориставшись простими, доступними й ефективними способами. Регулярне провітрювання приміщення, нормалізація вентиляційної системи і утеплення укосів допоможуть позбутися від крапель води на вікнах ПВХ. Найчастіше застосування даних заходів є досить досить.