Застосування спіненого ПВХ в рекламній галузі

Спінений ПВХ – це легкий, але міцний листовий матеріал, що виготовляється з полівінілхлориду. У рекламній галузі цей вид пластику застосовують як для створення великогабаритних конструкцій, так і для виробництва окремих складових. Найбільш поширеним на сьогоднішній день є ПВХ, що має вільно-спінену структуру. Крім того, часто зустрічається пластик з пінистої структурою всередині і покриттям з глянсового полівінілхлориду зовні.

Використання спіненого ПВХ в рекламній галузі

пвх лист

При виробництві конструкцій, що застосовуються в рекламній сфері, спінений листовий полівінілхлорид може бути матеріалом як для носія інформації, так і для основи під нього. Особливості такого ПВХ дозволяють використовувати максимально яскраві кольори і точні відтінки, а також найменший розмір друкованої точки. Цей пластик легко піддається механічній обробці, тому з нього створюють об’ємні вивіски і букви, що не роблять високих навантажень на опору.

Спінений полівінілхлорид для зовнішньої реклами

Даний тип ПВХ стійкий до негативного впливу навколишнього середовища і не схильний до корозії внаслідок використання в промислових зонах.

Серцевина листового пластику практично не поглинає воду, тому матеріал витримує умови підвищеної вологості – НЕ намокає, не розбухає і не деформується в процесі експлуатації. Завдяки високому рівню міцності спінений ПВХ підходить для зведення вертикальних мобайл і великих стел.

Спінений полівінілхлорид в сфері торгівлі

Матеріал має відмінні теплоізоляційні властивості і забезпечує хороший рівень шумоізоляції. Завдяки таким характеристикам ПВХ застосовують для:

  • виробництва торгового обладнання;
  • виготовлення тари, що застосовується при транспортуванні заморожених продуктів харчування;
  • виконання внутрішньої обробки приміщень;
  • створення різних складових систем зберігання;
  • теплоізоляції холодильного обладнання.

Рівень пожежної безпеки матеріалу

Рекламні конструкції повинні володіти високою пожежною безпекою, тому для їх виготовлення намагаються використовувати важкогорючі матеріали. Спінений ПВХ ідеально підходить для цих цілей, оскільки є вогнестійким пластиком і не підтримує горіння в повітрі. Згідно з європейським стандартом DIN 4102 матеріал належить категорії пожаростойкости В1 за умови товщини від 1 до 8 мм.

Способи механічної обробки

Розкрій

спінений пвх для реклами

Листовий матеріал необхідно розкроювати, застосовуючи стрічкову, механічну дискову або ручну пилку, призначену для деревини. Також в якості інструментів підходять лобзик або ножівка для роботи з металом. Остання може забиватися в процесі розкрою через дрібних розводки і кроку зубів, тому ріжучу частину рекомендується періодично змочувати у воді. Найбільш оптимальним інструментом для роботи з спіненим ПВХ є пила для деревини. При експлуатації автоматичного приладу найкраще використовувати швидкість розкрою, що не перевищує 300 оборотів в хвилину і подачу близько 30 метрів матеріалу в хвилину.

Найбільш оптимальними вважаються такі значення кутів:

  • передній кут зуба – α = 5-10 °;
  • задній кут – g = 10-20 °;
  • крок – від 5 до 10 мм.

При роботі з листами ПВХ, мають невелику товщину (до 3 мм), допускається використання ножа.

Сварка листів спіненого полівінілхлорідапвх спінений

Для зварювання елементів застосовується струмінь гарячого повітря. В процесі виконання роботи необхідно дотримуватися правил підготовки простору для зварювання і потрібної температури зварювання, а також контролювати рівномірність нагріву. Допускається використання стандартного зварювального дроту, який слід заздалегідь розігріти до 70-80 ° С.

Рекомендується дотримуватися таких умов:

  • температура зварювання повинна становити від 280 до 290 ° С;
  • необхідний кут скоса країв швів – 60 °;
  • найбільш підходящою швидкістю зварювання вважається 3,5 метра в хвилину.

Висвердлювання отворів в листі ПВХ

Для роботи з даним матеріалом підходять як дрелі, так і стаціонарні верстати. Оптимальна швидкість шпинделя або патрона становить від 50 до 300 оборотів в хвилину при подачі від 3,5 до 6 метрів в хвилину. Рекомендовані значення кутів: кут підйому – β = 30 °, кут при вершині – φ = 100-110 °.

Фрезерування матеріалу

Для фрезерування даного листового матеріалу використовуються промислові верстати, як горизонтальні, так і вертикальні. Для захисту поверхні листів від утворення дефектів при їх фіксації слід використовувати обичайки, виконані з пластика або дерева. Оптимальні умови фрезерування:

  • швидкість подачі – 0,3-0,6 метрів в хвилину;
  • швидкість різання – 900 оборотів в хвилину;
  • задній кут – γ = 10-25 °;
  • передній кут – α = 5-20 °.

Обробка країв і торців

Для чорнової обробки торців підходить рубанок або шерхебель. Кінцеву обробку країв матеріалу можна виконувати за допомогою наждачного паперу, проте необхідно постійно підтримувати один і той же рівень динамічного навантаження.

Штампування заготовки з полівінілхлориду

Даний вид робіт найбільш легко здійснюється з листами невеликої товщини (2-3 мм). Однак при виборі правильного способу штампування заготовки для рекламних конструкцій простої форми можна якісно виконати і з матеріалу, товщина якого досягає 6 мм. Результат можна поліпшити шляхом легкого нагрівання листа ПВХ. Як інструменти може використовуватись обладнання, розраховане на штампування картону та інших матеріалів в листах. Під час роботи дуже важливо дотримуватися правильного скоса лез – він повинен становити 30 ° С.

Гаряча гнучка листів

Для цих цілей підійде будь-яке обладнання, яке зазвичай використовується для гнучкі термопластиків. Необхідно суворо дотримуватися рівномірність нагріву і не допускати перегрівання, інакше в листах великої товщини можуть утворитися тріщини і розколи. Також не слід використовувати температуру менш + 115 ° С, інакше полівінілхлорид буде схильний до великого напруження. У разі роботи з товстими листами матеріалу потрібно застосовувати V-подібний розріз на тому боці аркуша, яка знаходиться всередині при згинанні. Матеріал повинен залишатися в зафіксованому положенні до охолодження (не менше + 25 ° C).

Склеювання спіненого ПВХ

Для приклеювання одного листа полівінілхлориду до іншого підходить клей Cosmofen Plus. Листи, що мають малу товщину, можна склеювати за допомогою реактивного клею Cosmofen CA 12. Склеювання ПВХ з матеріалами, що не володіють пористістю і абсорбуючі властивості, виконується розчинюючим контактним клеєм. Клеїть наноситься в кількості близько 150 г на квадратний метр на кожну з поверхонь, що склеюються. Матеріали, що мають пористу структуру або абсорбуючі властивості, можна склеювати з ПВХ за допомогою водного дисперсного йди двокомпонентного поліуретанового складу.