Укріплення берега дубом VS шпунтом ПВХ

Укріплення берега дубом користується популярністю тому що це досить економічний спосіб.  Дубовий брус природний та екологічний  матеріал  котрий гарно вписується в ландшафт, радує око, швидко монтується та може слугувати  довгі роки.
В той же час такий спосіб укріплення берега має суттєві недоліки.  Самим важливим недоліком  є атмосферний вплив на дубовий брус.  Підводна частина бруса стає тільки міцнішою з часом, дуб стає мореним, а в надводній частині відбувається розсихання та розтріскування дуба, що призводить зрештою до руйнування. Особливо часто таке руйнування відбувається, якщо є суттєві  коливання рівня води. Тоді багаторазове повторення  циклів намокання і висихання бруса ослаблює  конструкцію берегозахисної  стінки, вона не спроможна  утримувати масив грунту і руйнується дуже швидко.
Укріплення берега пластиковим шпунтом є найбільш вигідним та довговічним способом. Шпунтом можна зміцнювати більш стрімчаті береги не тільки озер, річок, але і морського узбережжя. Він не боїться розтріскування, а різні добавки захищають  його від дії сонячного проміння.  Правильно змонтована шпунтова стінка  надійно захистить берег і прослужить більше 60 років без додаткової обробки захисними сумішами.  Мала вага шпунтів  дозволяє знизити затрати на транспортування і  вантажні роботи.  Крім того шпунт ПВХ виробляється без застосування  свинцевих добавок та є  екологічно  безпечним  для навколишнього середовища. 
Компанія «Стімекс» виробляє  п’ять  типо-розмірів шпунтів  різної  товщини розрахованих на різне навантаження грунту .