Заміна старих вікон

Зовнішній вигляд старих дерев’яних вікон – це досить сумне видовище: рассохшиеся і покручені рами, викришених замазка, щілини, облізла фарба. Спроби відреставрувати віконні рами з дерева самостійно найчастіше не призводять до успіху. Самостійний ремонт без досвіду полягає в знятті лахміття старої фарби і нанесенні поверх фарбувального матеріалу.

На повну реставрацію віконних блоків знадобиться багато сил і часу. При цьому не обійтися без такого важливого інструменту, як болгарка.

установка металопластикових вікон

З її допомогою можна набагато швидше і якісніше позбутися старої фарби. Крім того, знадобиться покупка шпаклівки, оліфи, які коштують недешево. Процес реставрації може містити наступні етапи:

  • видалення старих нашарувань;
  • заміну скріплюють куточків, які проржавіли;
  • реставрацію прогнилих частин рами;
  • шпаклівку;
  • покриття оліфою;
  • фарбування;
  • заміну відливів;
  • відновлення підвіконь.

З огляду на всі складнощі і фінансові витрати напрошується відмінний вихід із ситуації: заміна старих вікон на сучасні різновиди.

Важливі аргументи на користь сучасних вікон

Власники старих дерев’яних вікон неодмінно стикалися з такою проблемою, як протяги. Вони є основною причиною захворювань домочадців, а також високі витрати в опалювальний сезон. Оскільки на дерев’яних вікнах відсутні ущільнювачі, після закінчення довгих років експлуатації в рамі утворюються щілини. Саме через них холодне повітря потрапляє в житло. Позбутися від протягів досить просто.

Досить встановити сучасні герметичні вікна.

Якісні сучасні металопластикові вікна мають відмінний опір до воздухопроницанию. Цей показник в 15-20 разів вище, ніж у старих дерев’яних вікон. Також на мікроклімат в будинку впливає такий показник, як теплоізоляція. Вона залежить від товщини профілю, числа камер (якщо це ПВХ різновиди).

Важливою проблемою, яка заважає приємно проводити час вдома і спати, є шум. Особливо гостро це момент відчувається, якщо будинок розташований поблизу жвавої магістралі, в центрі міста, в промисловому районі або поблизу є розважальні заклади. Постійні проблеми зі сном можуть стати причиною безсоння, часті головні болі, підвищену втому. Якщо шум на вулиці сягає 75 дБА і вище, знадобляться вікна, що забезпечують звукоізоляцію близько 30 дБА. Такими властивостями володіють сучасні конструкції.

Столярні вироби старого зразка коштують дешевше, ніж новенькі вікна. Але кожен прекрасно розуміє, що якісні вироби не можуть коштувати дешево. Нові вікна мають наступні позитивні сторони:

  • виключення появи протягів;
  • наявність хорошої теплоізоляції;
  • забезпечення ізоляції приміщення від шумів, що доносяться з вулиці;
  • зручність під час експлуатації (наявність великої кількості функцій: відкриття вікна в двох площинах, наявність режиму «зимовий» провітрювання);
  • естетичний зовнішній вигляд;
  • індивідуальний дизайн (різноманіття колірних рішень, величезний вибір фурнітури);
  • можливість придбання додаткових аксесуарів, таких як: антимоскітна сітка, відлив, підвіконня, оздоблення для укосів і зовнішньої частини;
  • довговічність виробів.

У більшості випадків виробники сучасних вікон надають такі гарантії: 10 років на конструкції, до 10 років на фурнітуру, 25 років на склопакет.

На які моменти слід звернути увагу власникам нових вікон?

установка металопластикових вікон в Києві

Якщо ви все-таки вирішили змінити старі дерев’яні вікна на нові конструкції, то потрібно бути готовим до різних непередбачуваних обставин. У виняткових випадках власники нових віконних блоків можуть зіткнутися з проблемою запотівання склопакета між стеклами. Швидше за все їм дістався бракований товар. У даній ситуації потрібно звернутися до виробника до закінчення гарантійного терміну. Вони зобов’язані безкоштовно замінити склопакети новими виробами.

При підвищеній вологості в будинку або низькій температурі поверхні всередині стекол можливо запотівання скла з боку кімнати. Переважно це відбувається при поганій вентиляції житла. Позбавити від такої неприємної ситуації допоможе регулярне провітрювання. На жаль, цей метод не завжди буває ефективним. Рекомендовано позбавити від джерел підвищеної вологості, налагодити вентиляційну систему.

Якщо ймовірність шлюбу виключена, то для підвищення температури внутрішнього скла необхідно забезпечити теплий повітряний потік від опалювальних приладів до вікна. Для цього потрібно прибрати всі предмети з підвіконня, розсунути штори.Якщо перераховані вище методи не допоможуть, то доведеться вдатися до більш радикального методу, такого як заміна склопакета на енергозберігаючий варіант. Чудово підійдуть двокамерні склопакети (товщина більше 36 мм), заповнені аргоном або однокамерні різновиди з К-склом (24 мм). В даному випадку мають бути нові ремонтні роботи і витрати. Щоб такого не сталося, краще заздалегідь вивчити всі підводні камені, отримати консультацію професіоналів. Правильний вибір сучасних вікон – запорука прекрасного мікроклімату в будинку.