Які краще вибрати вікна: пластикові або дерев’яні

Коли мова йде про ремонт, важливим пунктом у списку є вікна. Якщо порівнювати багатьом звичні дерев’яні вікна з пластиковими віконними конструкціями, то можна сміливо сказати, що другий варіант є лідером. Про достоїнства і недоліки обох видів поговоримо далі.

Для того щоб розуміти відмінність цих двох віконних систем, слід ознайомитися з конструктивними відмінностями дерев’яних вікон від пластикових. Отже, будь-які вікна складаються з:

  • стулки, рами;
  • фурнітури;
  • склопакета.

Якщо говорити про побудову дерев’яних вікон, то слід розуміти, що каркас конструкції виготовляється з клеєного бруса. Дерев’яні вікна мають хорошим запасом міцності, і не мають властивості жолобитися при змінах температурних показників і вологості.

Як турботи про навколишнє середовище каркас фарбують, покривають лаком і просочують спеціально-призначеним складом. Деякі моделі мають металевими накладками на зовнішній стороні.

Що відносно віконних профілів із пластику, то тут конструктивні особливості влаштовані більш складно. Порівняно з дерев’яною рамою, віконна є порожнистої, де присутні внутрішні перегородки, що утворюють камери. Кількість камер і ширина профілю визначають тепло- і шумоізоляційні характеристики віконних систем.

Плюси і мінуси вікон з дерева та пластику

Теплоізоляція

Склопакети, як і в дерев’яних, так і в пластикових вікнах є ідентичними. Показники енергоефективності залежать від якості фурнітури, однак, як і в першому, так і в другому варіанті різниця може бути несуттєвою. Параметри рам можуть впливати на результат енергоефективності, де вікна з дерева мають більш низьким показником з невеликою відмінністю приблизно в 1.3 рази в порівнянні з вікнами ПВХ.

Шумоізоляція

Якщо говорити про шумоізоляційних характеристиках, то тут варто розуміти, що, як і дерев’яні, так і пластикові профілі будуть володіти прекрасними показниками при якісному і правильному виготовленні.

Показники міцності і зносостійкості

Матеріали з деревини по закінченню років втрачають свої властивості, мають схильність до розтріскування від впливу температур і погодних умов, а також втрачають первинний зовнішній вигляд. Пластикові вікна протягом багатьох років мають здатність зберігати первинну міцність і характеристики.

Зручність експлуатації

Вікна з пластика є невибагливими конструкціями, в порівнянні з дерев’яними. Звичайно, нинішня хімічна промисловість розробила спеціальні склади, якими обробляються дерев’яні вікна на етапі виробництва, однак після закінчення 5-10 років все рівно їх необхідно відновлювати. За пластиковими віконними профілями не потрібно так трепетно ​​доглядати. Для того щоб пластикові віконні вироби мали презентабельний зовнішній вигляд, їх досить періодично мити водою з додаванням неагресивних миючих засобів.

Показники екологічності та безпеки

Сучасні профілі ПВХ відповідають всім нормам європейських стандартів за показниками безпеки та екологічності, тому в цьому питанні не варто чогось побоюватися. Про безпеку пластикових вікон свідчать сертифікати і повну відповідність до вимог санітарно-гігієнічних стандартів. Дерев’яні вікна в свою чергу на етапі виробництва також обробляються хімічними складами, тому вважати їх повністю екологічними – невірно.

Термін експлуатації і вартість

Виробники віконних пластикових конструкцій обіцяють споживачеві термін служби виробів близько 50 років. У свою чергу якісні дерев’яні вікна з дуба можуть прослужити майже ціле століття. Однак не вся деревина володіє таким тривалим терміном служби, наприклад, «сосна» має здатність зберігатися близько 5-10 років. Але тут, як в першому, так і в другому варіанті слід враховувати грамотність догляду, якість монтажу і умови експлуатації. І що щодо вартості, то на сьогоднішній день пластик є дешевше приблизно в 1-5 -4 рази, в порівнянні з дерев’яними вікнами.

Зовнішній вигляд

За оформлення та дизайну дерев’яні вікна трохи виграють у пластикових. Однак і тут не все так умовно. Сучасні конструкції з ПВХ володіють широким вибором кольорової палітри, завдяки чому можна здійснити дизайн віконних профілів під відтінки натуральної деревини. А сучасні технології дають можливість виготовити вироби різноманітних форм.

Тривалість виготовлення

Вироби з ПВХ виготовляються близько 5-7 днів, в той момент як термін виготовлення дерев’яних вікон може становити від 2 до 3 місяців.