Використання спіненого ПВХ

Полівінілхлорид – це полімерний матеріал, який найчастіше використовують будівельники, дизайнери та виробники рекламних продуктів.

Спінений ПВХ зазвичай використовують для виробництва рекламних виробів. Такий матеріал відрізняється міцністю і невеликою вагою. Листи зі спіненого ПВХ можна легко зігнути, навіть якщо вони холодні.

Переваг ПВХ пластик має чимало. Основні з них:

 • стійкий до змін температурного режиму (від -20С до + 60С);
 • вогнетривкий;
 • влагоустойчив;
 • не втрачає колір згодом;
 • можна очищати з використанням хімічних миючих засобів;
 • ударостійкий;
 • екологічний;
 • відмінно піддається обробці (його можна формувати, штампувати, різати, свердлити і т.д.);
 • на рівну поверхню матеріалу легко можна приклеїти самоклеящуюся плівку, нанести
 • трафаретний або ультрафіолетову друк;

Спінений ПВХ в рекламній сфері

Велика частина зовнішньої рекламної продукції виготовлена із застосуванням спінених листів ПВХ. Завдяки унікальним властивостям даного матеріалу, з нього виробляють стенди для виставок будь-якого розміру і форми.

З використанням листів спіненого ПВХ можна зробити об’ємні символи (цифри і т.д.). Такі вироби легко можна перефарбувати або обклеїти плівкою.

Спінені листи ПВХ використовують для створення бічних стінок в світлових коробах. В даному випадку властивість матеріалу витримувати перепади температури доводиться як не можна до речі.

Щоб виготовити великий покажчик або фігуру, також можна використовувати спінений ПВХ. Для цього достатньо вирізати з листа потрібну форму майбутнього предмета і нанести на його поверхню зображення за допомогою самоклейки або друку.

Як вибрати якісний спінений ПВХ?

Лист ПВХ відрізняється не тільки розміром і товщиною, а й багатьма іншими параметрами, на які слід звертати увагу при виборі. А саме:

 • листи з однієї партії повинні бути однакової товщини і розміру;
 • в залежності від кількості крейди в складі листа, змінюється його пружність. Чим більше крейди в складі, тим більше крихкий лист, чим менше крейди, тим більше він пружний і міцний;
 • лист зі спіненого ПВХ повинен мати однорідний, білий колір, за даними показником повинен стежити виробник, вимірюючи колір колориметром;
 • лист не повинен жовтіти під впливом сонячного світла;
 • захисну плівку з поверхні листів можна зняти без зусиль, після на матеріалі не залишаться сліди від клею.

Механічна обробка

Листи зі спіненого ПВХ розкроюють з використанням столу для розкрою, спеціальних пилок (стрічкових, дискових, ручних), ножівки по металу. Тонкі листи товщиною до 0,3 см можна легко розрізати спеціальним ножем.

Наша компанія надає послуги з розкроюванні листів з ПВХ. Також, ви маєте можливість придбати розкрійний верстат і розрізати листи самостійно.

Розкрій / різка листів ПВХ

Листи з ПВХ можна зварювати. Роблять це, впливаючи на матеріал гарячим повітрям. Перед початком зварювальних робіт слід підготувати робоче місце і деталі для зварювання. Матеріал не рекомендується перегрівати, тому варто заздалегідь відрегулювати температуру повітря.

Виробляти свердління можна за допомогою звичайної дрилі або стаціонарного сверловочного верстата. Для різання використовують інструменти по металу. Листи ПВХ фрезерують на спеціальних верстатах. У нас можна замовити послугу фрезіровкі або придбати верстат для гравіювання і нарізки.

Фрезерування листів ПВХ

Торці листів попередньо обробляють за допомогою рубанків і шерхебелем. Фінішна обробка краю здійснюється шляхом шліфування наждачним папером.

Заготовки простих конфігурації легко штампуються, якщо товщина листа до 0, 6 см. Але простіше і швидше штампувати вироби з більш тонких листів ПВХ (0,2-0,3 см.). Якщо рівномірно підігрівати лист, якість штампування істотно покращиться.

Щоб згинати листи ПВХ, необхідне спеціальне обладнання, яке використовується для гнучкий термопластика. Щоб вигин вийшов плавним і красивим, важливо рівномірно нагрівати матеріал. Температура нагрівання вибирається з урахуванням товщини листа. Якщо перевищити допустиму температуру нагрівання при згинанні, лист може тріснути або на його серцевині з’являться розколи.

Щоб склеїти деталі з листів ПВХ, застосовують спеціальний клей. Це може бути Cosmofen Plus або Cosmofen CA 12. Контактні склеювальні склади використовують для скріплення непористих матеріалів, які не мають властивості абсорбції. Для скріплення пористих і абсорбуючих матеріалів використовують двокомпонентні поліуретанові і водні дисперсні склади. Перед тим як почати використовувати клей, фахівці радять зробити попередні проби. Так ви зможете переконатися в доцільності застосування обраного складу.