Відмінності ПВХ шпунта і шпунта Ларсена

Шпунт – це вироби з різних матеріалів, які використовують для будівництва арматурних конструкцій. За допомогою конструкцій з шпунта вирішують такі проблеми як зсуви, розмив берегової лінії, рух ґрунту на території домоволодіння, яке межує з берегом і т.д. У наш час найбільш популярними є ПВХ шпунт і шпунт Ларсена. У чому їх особливості і чим вони відрізняються один від одного, розглянемо детальніше в даній статті.

Сталевий шпунт Ларсена

Шпунт Ларсена – це арматурні, сталеві палі. Виготовляють їх з дуже міцного металу, який зміцнюється ванадієм. Шпунти Ларсена мають гребінь, з лицьового боку і з’єднувальний жолоб з іншого боку, це їх головна відмінна особливість. Коли з їх допомогою зводять зміцнюючу конструкцію, кожен шпунт щільно примикає до іншого, завдяки чому вдається зробити монолітну, міцну стіну. Серед переваг такого типу шпунта варто відзначити:
 • високу міцність;
 • хорошу стійкість до окислення;
 • можливість повторного застосування;
 • простоту установки;
 • можна застосовувати в будь-якій місцевості.
Говорячи про недоліки шпунта Ларсена, варто відзначити, що такі вироби не пластичні, вони дуже важкі, їх нелегко транспортувати, зберігати і перевантажувати. До того ж шпунти Ларсена не стійкі до агресивного впливу зовнішнього середовища. Тому застосовувати шпунти з металу не завжди доцільно. Все частіше фахівці, що займаються зміцненням берегових ліній, використовують шпунти з полівінілхлориду.

Полімерний шпунт з ПВХ

шпунтПВХ шпунт – це вироби з полімерного матеріалу, які використовують для створення зміцнювальних берегових конструкцій. Такий шпунт з кожним роком користується все більшою популярністю, адже він міцний, не руйнується під впливом води, не втрачає своїх властивостей від змін зовнішнього середовища. Перед монтажем ПВХ шпунт не вимагає додаткової обробки. Він не піддається корозійному впливу, як шпунт з металу. Серед переваг ПВХ шпунта варто відзначити:
 • мала вага;
 • легкість установки;
 • можливість використання в будь-якій місцевості;
 • простота транспортування і перевалки;
 • великий експлуатаційний термін;
 • діелектричність;
 • безпеку;
 • довговічність;
 • естетичність, можливість установки на території будь-якого об’єкта, незалежно від стилю ландшафтного дизайну.
Найчастіше ПВХ шпунт застосовують для зміцнення або формування ліній берега, будівництва конструкцій на водоймі (пірсу, причалу і т.д.), при необхідності знизити рівень грунтових вод, для побудови набережних, для посилення траншеї, для запобігання обвалів грунту, для формування русла і т.д. Виготовляють шпунт з ПВХ у вигляді жолоба з загнутими краями. Така конструкція виробу дозволяє легко і швидко монтувати шпунт, створюючи суцільну, міцну стіну. Шпунт ПВХ стійкий до агресивного середовища, не деформується під впливом вологи. Говорячи про несучу здатність, варто відзначити той факт, що у шпунта ПВХ вона нижче, ніж у шпунта Ларсена. Але широка сфера використання такого матеріалу, стійкість до впливів зовнішнього середовища і довговічність роблять його лідером продажів. Завдяки використанню шпунта ПВХ можна значно заощадити свої фінансові кошти і час. Шпунти з полімеру стійкі до корозії, вони не псуються під впливом солоної води, води зі стоків і відстійників. Сталеві шпунтові конструкції мають високу вартість, їх складно транспортувати, до того ж вони швидко втрачають свою естетичність і технічні властивості. Солона вода і корозія здатні за короткий період зруйнувати шпунт Ларсена. З усього вищевикладеного можна зробити висновок, що якщо умови занурення і розрахункові навантаження дозволяють встановити шпунт ПВХ, то краще придбати і монтувати саме його. Компанія «Стімекс» з 2016 року виробляє шпунт високої якості. Європейська сировина, високоякісні аддитиви і ефективне німецьке обладнання дозволяють компанії «Стімекс» випускати кращий шпунт ПВХ на ринок нашої країни.