Вибираємо вікна для котеджу

Вибір матеріалу вікна в більшій мірі залежить від уподобань, а також доступного бюджету. Найбільш поширеними є такі різновиди профілів:

  • Із дерева. Такий вигляд має високу вартість. Дерев’яний профіль неодмінно стане окрасою котеджу або дачі. Його поверхня має низьку стійкість до механічних пошкоджень, тому якщо вдарити профіль або пошкодити – утворюється вм’ятина. Крім того, на дерев’яну поверхню необхідно періодично наносити спеціальні захисні склади. Для монтажу такого різновиду потрібно чималий досвід роботи.
  • З ПВХ. Має доступну вартість, по теплозахисних властивостях нітрохи не гірше дерев’яних різновидів. При нанесенні ламінації пластиковий профіль зовні стає схожим на дерев’яний вид.
  • З алюмінію. Існують кілька основних різновидів: теплі, холодні, орні, розсувні. Теплі варіанти мають високу вартість. З їх допомогою можна склити віконний отвір нестандартного розміру. Основними перевагами є невелика вага конструкції, вогнетривкість. Холодні системи створені для захисту від потрапляння бруду з вулиці, а також опадів. Саме тому їх монтують в неопалюваних приміщеннях.

При виборі відповідного профілю не варто забувати про наступні параметри:

  • звукоізоляція;
  • теплоізоляція;
  • місце розташування стулок;
  • особливості дизайну отвору.

Вибір безпосередньо матеріалу профілю – це найчастіше показник іміджу господаря.

Установка віконних ПВХ-конструкцій в дерев’яних і цегляних будинках

Пластикові вікна часто встановлюють в дерев’яних котеджах. При цьому важливо врахувати невеликий нюанс: усадку будівлі, яка відбувається в перші роки після завершення будівництва. У більшості випадків перекоси отворів відбуваються через нерівномірне просихання дерева. При помірному кліматі на повне висихання дерев’яних брусів знадобиться до п’яти років. Щоб не переплачувати внаслідок перекосу прорізів, рекомендовано вжити деякі заходи: встановити спеціальну обсадних коробку з дерева до моменту скління.

У будинках з цегли розміри вікон з двома стулками не перевищують 140х160 см. При монтажі вікон рекомендовано врахувати порожнечі в цегляній кладці, її неоднорідність, а також ширину стін і укосів усередині отворів.

Різні способи декорування пластикових вікон

За допомогою грамотного підходу до оформлення прорізів можна створити ідеальний зовнішній вигляд заміського будиночка. Для декорування забарвлюють профіль в різні кольори, встановлюють ручки контрастних відтінків, а також монтують шпроси всередині склопакетів. Вдаючись до комбінації різних видів декору, можна досягти приголомшливих результатів.

Шпроси встановлюють між стеклами віконної системи, фальш-розкладки розміщують зовні, накладні розкладки фіксують за допомогою кріплень і петель. Форма і кольорове виконання декоративних рейок може бути найрізноманітнішими. Максимальна товщина профілю розкладки досягає 8 см. При догляді за вікнами з розкладкою необхідно ретельно очищати профільні стики. Величезним попитом користуються віденські і венеціанські розкладки. Для більш простого догляду рекомендовано вибирати різновиди, які встановлюються всередині приміщень.

Завдяки багатій колірній палітрі можна підібрати ідеальний відтінок профілю і ручок в тон фасаду будівлі. За допомогою кольорових ручок контрастних відтінків можна ефектно підкреслити віконний отвір.

Склопакети для заміського будинку: важливі нюанси

Інноваційні методики і сучасне обладнання дозволяють створити віконні конструкції будь-яких розмірів. Кращими є енергозберігаючі склопакети. При цьому не рекомендовано забувати про наступні моменти:

  • Різновид скла. Існують м’які і тверді скла, які мають різну світлопроникність і міцність.
  • Захист від сонячних променів. Для сонячної сторони неодмінно знадобляться світлозахисні скла, які здатні блокувати до 70% променів сонця.
  • Скління заміського будинку – тривалий і складний процес. При цьому на першому місці стоїть якість монтажу профільних систем. Тому важливо вибрати надійного підрядника з бездоганною репутацією.