Для захисту берегів від розмивання існує велика кількість споруд – анкерні побудови, дренажні системи, підпірні і пальові конструкції (виготовлені з бетону, сталі, каменів). Зараз все більш поширеними стають пластикові шпунти.
Така паля має в своєму складі обв’язки, анкера і розтяжки, що робить її відмінним утримує бар’єром. Виготовлена з урахуванням новітніх технологій.
Пластикові шпунти роблять з якісного полівінілхлориду, що має високу стійкість до пошкоджень. Також він не піддається руйнуванню і іржі. Пластикові шпунти витримують різні скачки температур – не деформуються в жарку погоду і морози. Не вимагають такі палі особливого до себе ставлення в плані догляду. Цього не скажеш про конструкції з інших матеріалів.
Пластикові шпунти мають масу переваг і використовуються в таких випадках:
Пластикові шпунти використовують на водних шляхах і водоймах – водовідвідні об’єкти, насипу, шахти та ін.
Використовують такі конструкції в водовідвідній справі при зведенні портових будівель, зміцненні стін берегів. Коли будують водні шляхи, палі необхідні для їх розширення. Це хороший спосіб для зміцнення берегів від розмивів. Відомо їх використання в підземному будівництві для зміцнення фундаменту, будівельного котловану, житлових будівель.
При розробці залізничних і автомобільних шляхів стають у пригоді такі пластикові шпунти при зведенні тунелів, рамп, мостів, резервуарів для ґрунтових вод, звукоізоляційних і захисних стін.
Вироби також потрібні для будівництва насосних станцій, басейнів для збору дощової води, зміцнення гребель. Вітають дані конструкції і екологи, адже вони потрібні для зведення стін для звалищ і колекторів, огорожі ділянок для сміття.
Конструкція має діелектричні властивості, екологічна, легка в установці. Крім цього, вартість робіт по установці пластикового шпунта набагато нижче, ніж ціна на вироби з бетону і сталі.