ПВХ листи – все, що ви хотіли знати про ПВХ листи

Використання полівінілхлоридних листів широко поширене в таких сферах, як промисловість, будівництво і побут. Це обумовлено тим, що такий різноманітний і гнучкий за своїми технічними характеристиками матеріал допомагає вирішувати питання широкого діапазону. Його поверхня залежить від кількості, якості і типу входять до його складу добавок. Завдяки його варіативності ПВХ легко вибрати виходячи з заданих цілей його застосування.

Технологія виготовлення ПВХ листів

В процесі полімеризації хлористого вінілу з використанням розчинів або емульсій за допомогою блочного методу (суспензійний і латексний спосіб) дає в результаті полівінілхлорид, крім цього, в залежності від області застосування кінцевого продукту в ньому міститися пластифікатори. Так, відповідно, виходячи з їх присутності або відсутності в складі ПВХ, виділяють пластикат і винипласт. З першого матеріалу литним або екструзійних методом виготовляють різні запчастини, труби, шланги та пластичні плівки. Другий тип матеріалу має значний запас міцності, що дає можливість використовувати його для виробництва жорстких листів і плит також за допомогою екструзійного методу (ВНЕ) і пресування (ВН).

Спочатку однорідний за структурою лист ПВХ білий і прозорий, однак за допомогою спеціалізованих барвників формується бажаний колір виробу. Крім цього, за допомогою стабілізаторів досягаються підвищення міцності матеріалу і стійкість до впливів ультрафіолетових променів, а також інші якісні характеристики.

Спінений лист ПВХ

У продаж виробниками поставляються спінений ПВХ, а також суцільний (жорсткий) полівінілхлорид. Структура першого матеріалу ячеистая, а поверхня виходячи з обраної технології біла, як сатин, або прозора, сам матеріал термопластичних.

Виготовлені листи мають високі експлуатаційні показники:

  • стабільна стійкість при різкому перепаді температур від -20 ° С до + 60 ° С (для зовнішнього застосування);
  • чудові тепло- та звукоізоляційні властивості (для внутрішнього застосування);
  • високі водо- і вологостійкі параметри.

У сферу застосування спіненого ПВХ входять рекламна індустрія (основа для різноманітних щитів, вивісок та іншого) і будівництво (громадські транспортні зупинки, облицювання балконів, навіси, будівлі з сендвіч-панелей, теплиці, внутрішні офісні перегородки і т.д.).

Жорсткий або суцільний ПВХ

Структура суцільного полівінілхлориду відрізняється жорсткістю і однорідністю, поверхня матова або під глянець, більш того сам матеріал володіє поліпшеними хімічно-фізичними характеристиками за рахунок вмісту в його складі мастильних речовин, стабілізаторів і інших супутніх компонентів. Колір підбирається виходячи з додається барвника.

За рахунок підвищеної стійкості до надання впливу ангідриту хрому і азотної кислоти згаданий матеріал широко застосовується в промисловій сфері. З жорсткого ПВХ виробляють:

  • компоненти гальванічних і травильних ванн;
  • обладнання вентиляційної системи (повітроводи і т.д.);
  • ємності для агресивних умов роботи;
  • бортові укоси.

Даний матеріал цінується за свої прекрасні вологостійкі та гідроізоляційні властивості, високий рівень жорсткості і міцності навіть при низьких температурах, а також порівняно невелика вага.

Завдяки абсолютно рівною і гладкою поверхні жорсткий ПВХ ідеально підходить під УФ-друк та декорування плівкою.

Шляхи обробки матеріалу

Розкрій полівінілхлоридних листів здійснюється будь-яким інструментом по дереву або металу (в основному плоскою пилкою з дрібними зубами), варто зауважити, що періодично інструменту необхідно давати остигати для попередження плавлення матеріалу. Обробка краю відбувається будь-яким наявним шліфувальним інструментом і в разі необхідності склеювання листів реалізується за допомогою контактного клею або зварювання спеціалізованим обладнанням. Фрезерування і свердління будь-якого виду пластику ПВХ ефективна тільки спеціальними свердлами і фрезами під пластмасу, важливим моментом є використання притискних шайб великого діаметра для запобігання деформування і поїдання матеріалу.