Пластикові вікна для «сталінки»

«Сталінка» або «сталінськими» будинками називають житлові будівлі, які будувалися по всьому колишньому Радянському Союзу з середини 30-х і до початку 60-х років ХХ століття. Таких будівель безліч в Україні, особливо в великих містах. Це досить старі будівлі, деякі з них можуть представляти історичну цінність. У порівнянні з більш молодими «хрущовками», які вже планують зносити, «сталінки» вельми міцні будівлі і під знесення, найближчим часом не плануються. Ще однією цікавою особливістю «сталінок» є їх будівництво за індивідуальними проектами, адже в той час будинки будувалися без масових серій. Тому віконні прорізи в таких будинках індивідуальні для кожного окремого будинку.

 

Незважаючи на вік «сталінських» будинків, для багатьох людей престижно проживають в таких будинках, адже квартири в них з високими стелями і довгими, широкими коридорами. Незважаючи на престижність і навіть елітність квартир в «сталінках», таке житло має крім переваг і деякі недоліки, пов’язані з віком таких будівель. Комунікації в «сталінських» будинках вимагають заміни, нерідкі течі в даху, тріщини на стінах, а старі підгнилі вікна вже не здатні зберігати тепло. Звичайно, через такі вікна атмосферні опади з легкістю потрапляють всередину приміщення, ще більше руйнуючи дерев’яні віконні рами.

Без проведення капітального ремонту такий будинок буде ще більше руйнуватися, тому ремонтні роботи та заміна вікон просто необхідні. Полагодивши дах, замінивши стару потріскану штукатурку сучасними матеріалами ваша «сталінка» перетвориться і прослужить ще не одне десятиліття. Повний фронт ремонтних робіт включає і заміну вікон, адже тільки так можна домогтися максимального утеплення своєї квартири. Сучасні пластикові конструкції в поєднанні з добротними стінами зроблять житло в «сталінському» будинку більш теплим і комфортним, навіть незважаючи на холодну пору року.

Особливості вікон в “сталінці”

Приступаючи до установки нових пластикових вікон в «сталінці» слід пам’ятати про деякі особливості:

  • складність демонтажу. Старі вікна в таких будинках закріплювалися за допомогою довгих цвяхів, які забивалися глибоко в віконні отвори. При демонтажі необхідно витягувати ці цвяхи з особливою обережністю, так як існує велика ймовірність пошкодження фасаду будівлі;
  • індивідуальні розміри. Плануючи заміну вікон, обов’язково проводите виміри кожного вікна окремо;
  • товщина стін. Стіни в «сталінках» значно товщі стін в сучасних будинках, тому необхідно враховувати велику ширину внутрішніх укосів на нових вікнах;
  • фасад будинку. Підбирайте пластикові конструкції під фасад, таким чином, ваші вікна будуть гармонійно вписуватися в загальну привабливість всієї будівлі.

Обов’язково візьміть до уваги ці особливості установки пластикових вікон в «сталінському» будинку. Вибираючи конструкції, виготовлені за сучасними технологіями, ви надовго збережете тепло вашої квартири. Чим більше вікна, тим більше природного світла буде проникати в квартиру, і тим світліше, більше, просторіше буде здаватися ваше житло.