Щоб здійснити монтаж ПВХ вікна, необхідно виконати дві речі:
правильно встановити віконну раму в отвір;
правильно закласти укоси, тільки так можна запобігти можливому виступаніє конденсату, а значить, і запобігти вогкість, цвіль і грибок в приміщенні.
Технологія установки вікон розроблялася і вдосконалювалася протягом не одного десятиліття. У нашій країні немає документа, який би регламентував одну певну технологію монтажу. Але такий документ у вигляді ГОСТу є в інших державах. У ньому описана поетапна інструкція по установці.
У Росії це ГОСТ під номером 30971-2002, в якому описана технологія установки вікон ПВХ з використанням гідро- і пароізоляційних матеріалів. Такий метод монтажу не дешевий, але як кажуть деякі будівельники – один з найнадійніших.
Але серед інших фахівців існує думка про те, що такий спосіб установки дуже трудомісткий і не дає дуже хороших результатів.
Уявімо варіант установки вікна відповідно до ГОСТу:
По всьому периметру рами, між нею і профілем, під відливом наклеїти ПСУЛ. Під укоси і підвіконня укласти пароізоляційну стрічку, під відлив гідроізоляційну. Установка здійснюється на анкерні пластини. Від кутів і імпоста необхідно зробити відступ в 150 мм. На відливи фіксуються заглушки, на проміжках, де відплив примикає до бетону, наносять силікон.
Встановити раму можна на пластини або анкерні болти. Так як всі будівлі відрізняються один від одного, фахівці мають можливість самостійно вибрати метод монтажу. Проаналізувавши особливість стін в приміщенні, виносять рішення, варто виконувати монтаж з використанням гідро і пароізоляційних стрічок або без них. Найчастіше стрічки використовують в тих випадках, коли віконний проріз відрізняється ідеально рівною формою. Деформовані отвори вимагають додаткових робіт по їх відновленню. Якщо монтаж виконують професіонали, отвір буде підготовлений до монтажу ідеально за короткий проміжок часу.
В процесі установки зазвичай застосовують монтажну піну. Але ГОСТ не передбачає використання даного матеріалу. Справа в тому, що піна може знизити ефективність пар і гідроізоляційних стрічок. Тому для закладення щілин варто використовувати інші матеріали.
У разі якщо отвір не рівний і рама прилягла до чвертей, доведеться скористатися монтажною піною. Але як тільки вона охолоне, слід негайно закладати укоси і обробляти їх.
Згідно ГОСТу, укоси, зроблені з використанням стрічок, не потрібно штукатурити. Однак такі стрічки, також як і піна, не повинні перебувати під впливом прямих сонячних променів. Тому варто їх акуратно поштукатурити спеціальної шпаклювальною сумішшю.
З урахуванням рекомендацій, зазначених в Гості можна прийти до висновку, що якщо виконувати монтаж з використанням монтажної піни, то укоси необхідно заштукатурювати, а якщо використовувати для установки стрічки, то укоси слід закрити іншими видами утеплювачів.
З одного боку робота з монтажною піною зрозуміліша, знайома і не дорога. З іншого боку робота зі стрічками хоч і більш клопітка і дорога, але обіцяє бути більш довговічною.
Фахівці нашої компанії готові виконати якісний монтаж ПВХ вікна, незалежно від бажаного вами способу установки. Наші співробітники в разі необхідності готові надати інформативну консультацію, порадити метод установки. В наші дні дуже багато матеріалів і інструментів для надійного монтажу вікон. Але головне в цій справі досвід, професіоналізм і відповідальність майстра.