Незвичайний погляд на спінений ПВХ листовий

Спінений полівінілхлорид або ПВХ являє собою варіант листового пластику, який все більше використовується в найрізноманітніших сферах. Ми можемо побачити виготовлені зі спіненого ПВХ елементи зовнішньої реклами, наприклад, всілякі вивіски. Його широко використовують для виготовлення елементів декору та інтер’єру, листи цього полімерного матеріалу почали використовувати і в будівництві, де він став витісняти більш звичні будівельні матеріали.

Як виготовляють спінений ПВХ

Спіненим ПВХ почали називати завдяки своїй пористій структурі, а отримують його методом екструзії, тобто шляхом продавлювання суміші в’язкого, полівінілхлориду і різних стабілізаторів через формуючий отвір. Ми ж його можемо спостерігати як лист пластику, якому надали певні хімічні, фізичні властивості, і який має величезні можливості, а сфера його застосування ще не повністю вивчена і апробована.

Матеріал, з якого виробляється спінений ПВХ, не горючий, його можна застосовувати для виготовлення внутрішнього інтер’єру різних спеціальних машин і автомобільного транспорту екстрених служб. Такий матеріал трохи легше, ніж звичні ДВП або ДСП, що може вплинути на маневреність і швидкість руху автомобілів екстрених служб.

Спінений ПВХ для ванних кімнат і приміщень з високою вологістю

спінений ПВХ для ванних кімнат

Також спінений ПВХ застосовується при виготовленні меблів для дому. На такому матеріалі практично не видно подряпини, так як забарвлюється він ще в в’язкому, пластичному вигляді. ПВХ пластик практично не вбирає воду і не піддається корозії. Стійкість до вогкості і вологи не дозволяє пластику розбухати і, внаслідок цього деформуватися. Тому цей матеріал може перебувати в безпосередньому тривалому контакті з водою, що часто використовується для декоративного оздоблення ванних кімнат і приміщень з високою вологістю. Водовідштовхувальними властивостями спіненого пластику користуються при зовнішньої декоративної облицювання житлових і промислових будівель, при внутрішній обробці мийок для машин, при облицюванні балконів стін у вологих санітарних приміщеннях, інших приміщеннях, де присутня підвищена вологість і необхідні високі властивості міцності матеріалів з полегшеним вагою.

ПВХ для фермерських, домашніх господарств

Цікавий такий матеріал буде і для фермерських, домашніх господарств. Листами з цього полімерного матеріалу можна облицювати різні приміщення, наприклад, комори, битовки, підсобні приміщення. Спінений ПВХ мало того, що він відштовхує воду, він також може зберігати тепло, а хімічну стійкість цього матеріалу можна застосувати в приміщеннях, де проживають тварини і птахи. Справа в тому, що продукти життєдіяльності тварин і птахів містять речовини, здатні роз’їдати деякі поверхні, а у випадку зі спіненим ПВХ цього не станеться.

Спінений полівінілхлорид для дитячої творчості

Застосовується такий матеріал і для моделювання, дитячої творчості. Елементи, виготовлені зі спіненого полімеру, не мнуться, відмінно тримають свою форму, вони легко склеюються і можуть керовано деформуватися. А готові вироби можна фарбувати в будь-які кольори.

Товщина листів починається від 1 міліметра. Матеріал дуже легко обробляється ножівкою, напилком, ножем, клеєм, наждачним папером, іншими інструментами для дерева та металу, вам не знадобляться складні прилади і механізми.

Якщо порівнювати спінений ПВХ з жорстким, можна відзначити, що механічні характеристики обох матеріалів практично ідентичні, але варто жорсткий ПВХ дорожче.

Тому, осмисливши все вищесказане, можна з упевненістю сказати, що спінений ПВХ – це найкращий варіант серед непрозорих листових матеріалів.