Листовий ПВХ. Створення ПВХ, його властивості та види

Полівінілхлоридом (ПВХ) називають термопластичний полімер вінілхлориду. Вже близько 80 років він активно використовується в найрізноманітніших областях, найбільш поширене його застосування в машинобудівній галузі, в будівництві і ремонті, для рекламних цілей.

Особливості виготовлення полівінілхлориду

Вихідним матеріалом для виробництва ПВХ матеріалів є корисні копалини, такі як нафта, газ і кам’яне вугілля. Для отримання ПВХ матеріалу ці корисні копалини піддають процесу полімеризації, при якому отримують нові речовини, що володіють масою позитивних якостей. Особлива молекулярна структура дозволяє тривало експлуатувати вироби з ПВХ матеріалів, вони не деформуються, відмінно обробляються, але при цьому стійки до хімічних впливів. А використання різних спеціалізованих добавок робить полівінілхлорид практично універсальним матеріалом, здатним витримувати ще й механічний вплив, і перешкоджати проникненню вологи. Найбільш часто нам зустрічається ПВХ у вигляді листового пластику, але його використання в інших видах також досить поширене.

Характеристики листового ПВХ

свойства листового ПВХ


Отриманий матеріал має безліч позитивних характеристик, адже ПВХ матеріал володіє:

 • легкістю;
 • жорсткістю. При досить малій вазі цей матеріал відмінно витримує механічні дії;
 • довговічністю. Якісний сучасний матеріал може прослужити до ста років;
 • високою опірністю волозі;
 • практично не горить;
 • не змінює своїх характеристик під впливом хімічно активних речовин;
 • низькою електропровідністю;
 • прекрасними тепло- і звукоізоляційними властивостями;
 • зручністю в роботі. Листи ПВХ можна легко обробляти найрізноманітнішими інструментами і верстатами для обробки дерева і металу;
 • естетичністю. Плити виконуються найрізноманітніших кольорів, можливі і прозорі варіанти;
 • низькою вартістю якщо порівнювати з подібними матеріалами.

Завдяки своїм властивостям, з листового ПВХ можна сформувати композицію будь-якої складності. Листи з полівінілхлориду можна різати, свердлити, пробийте, згинати, прошивати і клеїти.

Види листового ПВХ

Розрізняють два види листового ПВХ, він виготовляється спіненим і жорстким.

Спінений ПВХ має пористу структуру, яка покращує теплоізоляцію і перешкоджає проникненню звуків. Також, спінена структура стійка до вологи і витримує великі температурні перепади, характерні нашого клімату. Сукупність цих властивостей дозволяє використовувати спінений листовий ПВХ для зовнішніх робіт і в приміщеннях, схильних до великої вологості. Вироби з такого матеріалу можна побачити у вигляді рекламних та інформаційних вивісок, стендів, таким матеріалом облицьовують автомийки, ванні кімнати і басейни.

Жорсткі листи ПВХ мають однорідну тверду структуру з глянсовою або матовою поверхнею. Вони низької щільності, досить легкі, але відрізняються гарною жорсткістю. Такі характеристики дозволяють їх використовувати в якості ізоляційного матеріалу в різних галузях промисловості і в будівництві.