Полівінілхлоридом (ПВХ) називають термопластичний полімер вінілхлориду. Вже близько 80 років він активно використовується в найрізноманітніших областях, найбільш поширене його застосування в машинобудівній галузі, в будівництві і ремонті, для рекламних цілей.
Вихідним матеріалом для виробництва ПВХ матеріалів є корисні копалини, такі як нафта, газ і кам’яне вугілля. Для отримання ПВХ матеріалу ці корисні копалини піддають процесу полімеризації, при якому отримують нові речовини, що володіють масою позитивних якостей. Особлива молекулярна структура дозволяє тривало експлуатувати вироби з ПВХ матеріалів, вони не деформуються, відмінно обробляються, але при цьому стійки до хімічних впливів. А використання різних спеціалізованих добавок робить полівінілхлорид практично універсальним матеріалом, здатним витримувати ще й механічний вплив, і перешкоджати проникненню вологи. Найбільш часто нам зустрічається ПВХ у вигляді листового пластику, але його використання в інших видах також досить поширене.
Отриманий матеріал має безліч позитивних характеристик, адже ПВХ матеріал володіє:
Завдяки своїм властивостям, з листового ПВХ можна сформувати композицію будь-якої складності. Листи з полівінілхлориду можна різати, свердлити, пробийте, згинати, прошивати і клеїти.
Розрізняють два види листового ПВХ, він виготовляється спіненим і жорстким.
Спінений ПВХ має пористу структуру, яка покращує теплоізоляцію і перешкоджає проникненню звуків. Також, спінена структура стійка до вологи і витримує великі температурні перепади, характерні нашого клімату. Сукупність цих властивостей дозволяє використовувати спінений листовий ПВХ для зовнішніх робіт і в приміщеннях, схильних до великої вологості. Вироби з такого матеріалу можна побачити у вигляді рекламних та інформаційних вивісок, стендів, таким матеріалом облицьовують автомийки, ванні кімнати і басейни.
Жорсткі листи ПВХ мають однорідну тверду структуру з глянсовою або матовою поверхнею. Вони низької щільності, досить легкі, але відрізняються гарною жорсткістю. Такі характеристики дозволяють їх використовувати в якості ізоляційного матеріалу в різних галузях промисловості і в будівництві.