Лист ПВХ: технічні характеристики

Полімерні з’єднання широко застосовуються на виробництві будівельних матеріалів. Особливою популярністю користуються листи ПВХ, які створюють з використанням різних з’єднань пластика. На сьогоднішній день в будинку кожної сучасної людини є предмети побуту, зроблені з ПВХ. Чим цей матеріал завоював таку популярність і якими властивостями він володіє, ми розповімо далі в цій статті.

Особливості листів ПВХ

ПВХ відрізняється від інших матеріалів своїми технічними характеристиками і експлуатаційними властивостями. Він досить міцний, завдяки чому витримує значні навантаження. Горить такий пластик погано, його можна встановлювати, як в закритих, так і у відкритих приміщеннях. Сонячне випромінювання не здатне завдати шкоди його естетичності. Пластик не є провідником струму, тому його часто використовують як ізолятор для ручних інструментів електромонтажників. Хімічні речовини не впливають на даний матеріал.

З ПВХ листівроблять перегородки у ванній, басейнах і в інших приміщеннях з високою вологістю. Пластик екологічно чистий, не виділяє в повітря токсини. Радує і широкий колірний асортимент ПВХ листів. Завдяки різноманітності забарвлень можна вибрати лист відповідно до дизайнерського рішення. Якщо є необхідність зробити деталь незвичайної форми, потрібно лише проект і трохи зусиль. Такі листи часто замінюють навіть скло.

Способи виробництва ПВХ листів

Молекулу вінілхлориду багаторазово збільшують і структурують з використанням каталізаторів. Іноді застосовується пластифікатор, як фінішний закріплювач складу пластикату. Якщо він виключений у виробництві, то виходить винипласт. Вініпласт і пластикат використовують в різних сферах. Перший часто стає матеріалом для виробництва комунікаційних системах. Другий більш міцний, з нього виготовляють металлопластових профілю для вікон. Листи з ПВХ роблять двома способами:

  • прессовкой;
  • екструзією.

Класичні ПВХ листи білі, прозорі або безбарвні. Вони мають невелику вагу, але достатню міцність для умов експлуатації.
варіанти обробки

Листи ПВХ дуже легко обробляти. Ріжуть їх звичайною ножівкою або гострим ножем із зубами. З листів можна вирізати фігуру будь-якої форми. Для цього потрібно намалювати на аркуші ескіз і акуратно вирізати її стрічковою пилкою або лобзиком. Пластик зносостійкий, довговічний. Щоб зробити в ньому отвори, потрібно свердло під пластик. Можна застосовувати і фрезерування. Щоб прикріплювати літи або скріплювати їх між собою, можна використовувати болти, цвяхи і саморізи. Пластик можна прикрасити за допомогою шовкографії. Зазвичай таким шляхом на нього наносять рекламні оголошення. Для закріплення малюнка можна нанести на поверхню лак на водній основі. Щоб склеїти листи між собою або приклеїти їх до інших поверхонь, застосовують активний клей.

Такий спосіб називають методом холодного зварювання. Іноді доцільно використання клею, в складі якого розчинник. Але більш надійним способом є саме холодне зварювання. З листів ПВХ можна зробити вироби складної форми. Для цього потрібно підготувати спеціальне обладнання, яке застосовують для вакуумного формування. ПВХ має пористу структуру, яка складно розтягується.

Але якщо направити сили обладнання правильно, матеріалу можна надати потрібну форму. Для листів великої довжини потрібно обладнати поверхню, щоб в процесі нагрівання матеріал не вигинався під власною вагою. Для формування форми шляхом розтягування потрібно нагріти матеріал до 115-130 °. Але такої температури недостатньо для формування профілю. Профіль роблять при температурі приблизно 165 °. ПВХ це відмінний матеріал, який не дарма користується такою популярністю серед споживачів. Такий вид полімеру застосовують в різних сферах. Володіючи інформацією про технічні характеристики і властивості ПВХ, можна застосовувати листи, як в побутових, так і в промислових цілях. З їх допомогою можна зробити масу цікавих і корисних в господарстві речей. Наприклад, полички для зберігання взуття, шафки для речей або аксесуарів.