Укріплення берега шпунтом ПВХ- довговічний спосіб захисту берегової лінії від ерозії та обвалу.
Вирішуючи завдання укріплення берега проектувальники і замовники стикаються с питанням який матеріал краще: бетон, габіони, дерево чи шпунт ПВХ. Щоб бул доступним і служив довго. Кожен з цих материалів має свої переваги та недоліки. Та ПВХ шпунт є найбільш универсальним, надійним і довговічним. Компанія «Стімекс» виробляє 5 видів шпунтів різної товщини і размірів. Такими шпунтами укріплюють берега невеликих водойм, уривчасті схили берегів річок і навіть морські узбережжя.
Характеристики ПВХ шпунтів:
міцність і механічна витривалість
стійкість до перепадів температур
стійкість до корозії, гниття и розтріскування
стійкість до сонячних променів
стійкість до морскої води и агресивных середовищ
естетичність
Укріплення берегів
Руйнівна сила води негативно впливає на берегову лінію. Щоб зберегти її цілісність, захистити від розмиву і обвалу грунта, важливо провести роботи по берегоукріпленню. Зруйнувати цілісність берегової лінії можуть такі чинники:
хвильове навантаження
коливання рівня води
підводні течії
кліматичні умови
вплив опадів і вітру
Обвали впливають не тільки на естетичність зовнішнього вигляду водойми і річки, але й несуть загрози будівлям, автомобільним и з/д дорогам, котрі знаходяться поблизу. Тому берегоукріплення – це не просто рекомендація, яку можна не виконувати, це необхідність, яка здатна запобігти массі негативних наслідків. Крім того укріплення берега допоможе зберегти красивий і доглянутий вигляд ділянки.
Технології берегоукріплення
Звести стінку зі шпунтів ПВХ- надійний та довговічний спосіб захистити від руйнування и обвалу берег будь-якої водойми. Послідовність робіт включає в себе наступні етапи:
Підготовка плана і визначення глибини занурення шпунтів в залежності від проекту.
Формування лінії берега з допомогою направляючих
Занурення шпунтин на задану глибину
Закріплення шпунтового ряду з допомогою анкерних тяг.
Шпунти з’єднуються між собою по технології «замок в замок» утворюючи суцільну стінку. В верхній частині кріпляться за допомогою стального кутника, профільної труби або зводиться бетонний оголовок. Зі сторони берега підсипається грунт для створення чіткої берегової лінії. Занурення шпунтин здійснюється методом вібровдавлювання. Якщо необхідно застосовують розмив грунта. Укріплюючи берегову лінію, ви страхуєте свою ділянку від зсувів. Якщо робота по берегоукріпленню виконана правильно, то прибережні грунти не змінять свого положення, не будуть размиватися и обвалюватися. Специалисти компанії пропонують провести берегоукріпленне шпунтом пвх, адже такой спосіб вирізняється високою ефективністю.
Переваги застосування шпунта
Укріплення берега шпунтом – це один з найбільш результативних методів по зміцненню берегової лінії. ПВХ шпунт – це матеріал, який відрізняється високими зносостійкими характеристиками. З його допомогою можна захистити берег, захистивши його від обвалів, ерозії і розмивання. ПВХ шпунт використовують в якості основного матеріалу при роботах, пов’язаних зі зміцненням берега річки чи ставка, озера. З його допомогою також можна створити штучну бухту для яхти, човна або катера. З переваг використання шпунта, слід зазначити:
зносостійкість (матеріал не втрачає своїх початкових властивостей протягом не менше ніж 50-ти років);
можна встановлювати в будь-яку пору року;
невелика вага, що полегшує процес монтажу;
естетичний вигляд;
вивозити або завозити грунт для створення конструкції не потрібно;