У місцевостях з наявністю щільних забудов або при неможливості навантажень динамічного і вібраційного характеру в процесі забивання шпунта використовують лідерних буріння, а також методи загвинчування, вдавлення і віброзанурення.
Має на увазі під собою заглиблення шпунт паль та інших елементів в грунт нескельними типу, такими є глинисті, дрібнозернисті і мулисті види. Для даного методу використовують спеціально призначені вибропогружатели електромеханічного типу, вантажопідйомне і самохідне обладнання. Даний метод є найбільш економним.
При наявності обмежених умов, коли відсутня необхідність одночасного використання декількох одиниць обладнання, застосовується спосіб віброзанурення шпунта за допомогою базових екскаваторних механізмів. При використанні бічного захоплення паль є можливість занурення металевих шпунтів.
Якщо роботи проводяться поблизу споруд і на піщаних грунтах, виробляють установку важких паль з використанням низькочастотних установок, які володіють великою вагою і амплітудами коливаннями. Для дрібнозернистих і легких грунтів використовують легкі палі і механізми високочастотного типу.
Є менш обтяжливим методом занурення. Для даного методу не характерно наявність підвищених вібрацій і шуму. Такий спосіб застосовують на площах, які знаходяться поблизу від житлових зон.
Встановленим конструкціям властива наявність високо несучих здібностей. Даний метод занурення дає можливість неодноразово використовувати шпунти.
Відмінністю використовуваного технічного обладнання є компактність і мобільність, що дає можливість проводити роботи з різними шпунтами. Наявність технічних засобів АСУ ТП сприяє граничної точності установки. Саме тому вдавлення можна охарактеризувати як найточніший метод.
Використовується на грунтах легкого і щільного типу. До обмеження відносяться щільні міські забудови.
Метод забивання має низку особливостей, до яких відносяться:
Ремонтні роботи за допомогою методу забивання шпунта характеризуються більш високою вартістю в порівнянні із забиванням паль.