Варіанти скління балкона

Балкон – дуже важливе приміщення в міських квартирах. Але багато жителів багатоквартирних будинків використовують це приміщення для зберігання різних речей і продуктів. Звичайно, можна балкон використовувати і як комору, але набагато краще застосовувати це приміщення для приємного проведення часу членів сім’ї. На комфортному балконі можна поспостерігати за навколишнім світом, побути наодинці з коханою людиною, випити чашечку кави дивлячись на захід або просто побайдикувати.

Але для створення такого куточка необхідно ставитися до балкону, як до звичайного житлового приміщення, тобто балкон слід засклити і надати йому відповідну обробку. Зараз застосовується кілька способів скління, кожен з яких відрізняється якісними характеристиками і ціновою політикою.

 

Способи скління балконів

 

  1. Холодний метод скління балконів.

Даний метод скління застосовують для захисту внутрібалконного простору від вітру, опадів і пилу. Конструкція при такому склінні являє собою систему алюмінієвих профілів з одинарним стіклом. Може включати розсувні елементи або відкриваються всередину балкона. При першому варіанті ви заощадите місце, а в другому – зручно мити скло.

  1. Скління за допомогою теплого профілю.

Такий метод скління не тільки захистить простір балкона від вітру, вологи і пилу, а й збереже тепло. Конструкція являє собою систему з так званим теплим профілем, в якому використовується пластиковий профіль, що перериває провідність низьких температур. Також, на відміну від холодного методу скління, використовується не одинарне скло, а подвійні, спарені або склопакети, додатково утримують тепло. Для відкриття вікон в конструкціях теплого профілю використовуються розпашний механізм або поворотно-відкидний. Недоліком такого методу скління є більш висока вартість.

 

Які застосовуються системи скління балконів

 

  1. Рамне засклення балконів.

Самий традиційний і поширений вид скління за допомогою дерев’яної або пластикової конструкції. Рами захищають від атмосферних опадів, низьких температур і вітру. Як матеріал виготовлення зазвичай використовується полівінілхлорид (ПВХ). ПВХ конструкції легко встановлюються, вони надійні, довговічні і прості в експлуатації, відрізняються відмінною теплоізоляцією.

Рами з дерева замовляють цінителі екологічних і натуральних матеріалів. Виготовляють з різних сортів дерева, зазвичай це сосна або ялина. Дерево завжди використовувалося як теплоізоляційний матеріал, відрізняється природним комфортним видом, створює в приміщенні особливу атмосферу краси і затишку. Але недоліком такого матеріалу є його недовговічність і необхідність постійного догляду, адже дерево може розсохтися, з’явиться тріщини, тому періодично дерев’яні рами потрібно фарбувати.

  1. Безрамний метод скління балконів.
остекление балконов

Сучасний метод скління, при якому використовуються алюмінієві направляючі, в яких на спеціальних роликах можуть рухатися скляні стулки. Скло в такій конструкції використовується особливе, загартоване. Для захисту від вітру і пилу застосовуються ущільнювачі з гуми, а щілини між стулками і бічними стінами балкона заповнюються герметиками. Особливість такої конструкції в тому, що зрушуючи всі стулки, можливо повне відкриття передньої панелі балкона. Недоліком такого методу скління є низька теплоізоляція, на такому балконі при низьких температурах буде дуже холодно, адже загартоване скло здатне захистити тільки від вітру, опадів і пилу.

 

Якщо задумалися облагородити свій балкон − в першу чергу необхідно забезпечити скління, після чого планувати подальші роботи з благоустрою. Не забувайте про необхідність додаткової теплоізоляції балкона. Для оздоблення найбільш популярним варіантом залишається обшивка вагонкою. Виконавши все перераховане вище, обладнавши балкон меблями, ви отримаєте додаткову житлову кімнату, в якій буде приємно і комфортно проводити час.