Щоб запобігти обвали берегової лінії, виконують роботи по її зміцненню. Завдяки зміцненню берег не уражається водною ерозією, виглядає акуратно, не руйнується при повенях.
Берег водойм зміцнюють тоді, коли необхідно захистити прибережну зону від обвалів. Роботи з берегоукріплення можуть бути виконані як на штучних, так і на природних водоймах.
Через впливу течії та хвиль, берегової схил невпинно руйнується. Щоб зберегти його, необхідно провести зміцнення. Осідання лінії берега небезпечно обмілінням водойми, зарастанием його очеретом.
Для зміцнення виконують комплекс робіт, суть яких залежить від обраного способу зміцнення.
Укріплюють берег різними способами. Для цього використовують спеціальні матеріали і техніку. Найпопулярнішими є такі способи:
Перш ніж приступити до виконання зміцнення, оглядають об’єкт, вибирають метод, визначають фронт роботи. Після готують спеціальні матеріали і обладнання.
Коробчаті габіони використовуються при спорудженні стінок для захисту схилів. Висока міцність габіонних блоків дозволяє використовувати їх для берегоукріплення від зсувів, ерозії і розмиву. А завдяки красивому вигляду їх часто використовують для терасування ділянок і в ландшафтному дизайні.
Але, є і протипоказання для використання габіонів: вони не застосовуються на обривистих берегах з великими глибинами біля берега і сильною течією. Відрізняються високою трудомісткість при підготовці основи під водою.
Виконувати монтаж дерев’яними палями не складно, головне правильно вибрати матеріал, який буде утримувати берег. Вид готової конструкції досить привабливий. Але, недоліком такого способу зміцнення є невеликий експлуатаційний термін і високі трудові витрати.
Шпунт ПВХ може зміцнити навіть прямовисну лінію берега. З точки зору економічної вигоди і оперативності проведення робіт даний спосіб є найкращим.
Шпунтові палі з’єднують в єдину, монолітну стіну. Встановлюють їх на водойму з використанням гідравлічних пристроїв. Щоб конструкція була максимально міцною, її зміцнюють і поперечними сполуками.
Особливу увагу варто звернути на даний спосіб зміцнення при роботі з стрімких берегом. Такий берег важливо правильно зміцнити, щоб запобігти затопленню об’єктів, розташованих поруч з водоймою. За допомогою ПВХ шпунта можна швидко і акуратно провести берегоукріплення. Матеріал буде виконувати свої функції протягом багатьох років, не втрачаючи своєї естетічнсоті.
Якщо ухил берега до 20 º, його можна зміцнити каменем. Такий матеріал виглядає дуже природно, він екологічний і безпечний. Можна використовувати різні види каменю, орієнтуючись на особливості ландшафтного дизайну.
Недорогий, але досить надійний спосіб. Для естетичності осередки сітки заповнюють галькою, яка не тільки допомагає утримувати берег, а й доповнює ландшафтний дизайн.
Для збереження берегової лінії використовують різні види рослин. Це може бути: верба, ясен, очерет, осока, вільха, черемха, ясен, ірис і т.д. Коренева система цих рослин дуже добре розвивається, завдяки чому допомагає зберегти цілісність берега.