Для того щоб облаштувати штучний канал з локальними іригаційними системами, сформувати ставки або інші водойми, які представляють собою ландшафтну архітектуру, необхідно використовувати технічні рішення з можливістю задіяти мінімальні витрати і облаштувати береги. До самого оптимальному можна віднести шпунтових профіль з полівінілхлориду.
Для того щоб сформувати берега, які будуть володіти стійкістю до розмиву і мати здатність протягом тривалого часу зберігати первозданний вигляд, часто використовують залізобетонні лотки. Однак більш економічним рішенням стане використання полімерного шпунта. Це дасть можливість оптимізувати схеми водопостачання площ, що скоротить протяжність каналів. Також завдяки цьому способу можна виконати канали нестандартної ширини.
Для того щоб реалізувати проекти архітектури садово-паркового типу, створити штучні водойми незвичайних форм, найбільш ефективним способом стане створення берегових ліній в довільних конфігураціях з використанням пластикового шпунта за відносно недорогою ціною. Пофарбовані вироби можуть використовуватися в якості елементів дизайну для оформлення берегової лінії водоймищ.
Використання шпунта ПВХ в основному визначають його фізико-механічні властивості. Вони мають більш передовими показниками в порівнянні з іншими конструкціями, в число яких входить сталевий шпунт. Також до переваг ПВХ шпунта відносяться такі критерії як:
З цього випливає, що ПВХ шпунт володіє великою масою позитивних якостей в порівнянні зі сталевим лінії та є економічним матеріалом. Його привабливі якості дають можливість реалізувати непрості інженерні завдання.
Для того щоб сформувати берегову лінію водойми, проводиться занурення ПВХ шпунта при використанні ручного віброзанурювача, так як показники довжини профілю в основному є невеликими. При облаштуванні в міцному ґрунті часто використовують віброзанурювач, який встановлюється на самохідних установках. По закінченню занурення ПВХ шпунта на область проектної глибини, здійснюється механізована виїмка грунтовій маси між рядами шпунта. Далі проводиться процес гідроізоляції дна водойми і засипається захисний шар.