Вікна Стімекс - на довгі роки

На сьогоднішній день є величезна кількість відомостей про металопластикові вікна. Розглянемо моменти, які слід знати при їх виборі. Насправді нюансів безліч, але якщо уважно вивчити їх, то купити якісні металопластикові вікна не складе труднощів.

Компоненти

Складові віконного блоку:
  • пластиковий профіль, що включає в себе такі елементи, як рама, штапик, стулка, імпост;
  • фурнітура;
  • склопакет;
  • гумові ущільнювачі.

Ці складові мають свої технічними характеристиками, виконують певне призначення.

Профіль

Основа конструкції, з розміщеним всередині металевим каркасом. Він забезпечує жорсткість віконного блоку. Крім каркаса, всередині профілю є фільтри, водовідвідні канали, ущільнювачі.

В профілі є поперечні перемички, це ребра жорсткості. Завдяки їм всередині профілю з’являються відсіки з повітрям. Якраз вони служать елементом, який визначає рівень ізолюючих якостей вікна. Чим більше буде відсіків з повітрям, тим вище рівень.

Розташування, число відсіків не випадкові. Все чітко позначено. Одні камери підсилюють жорсткість профілю, деякі необхідні для кріплення фурнітури, ще одні виробляють потік води.

Рама

Дана деталь конструкції нерухома, вона встановлюється в отвір вікна.

Штапик

За рахунок декоративної рамки до рами кріпиться склопакет. Саме ця рамка називається штапіком.

Стулка

Закріплена до рами частина вікна, вона може закриватися, відкриватися.

Імпост

Перекладина, що служить опорою для стулок. Її розташування може бути горизонтальним або вертикальним.

Фурнітура

Фурнітура є складову вікна, вважається високотехнологічної, як правило, до її складу входить величезна кількість елементів – кронштейни, петлі, тяги та інше. Для того, щоб виріб добре функціонувало, важливо підбирати якісну фурнітуру, адже при експлуатації вікна на неї часто йдуть великі навантаження.

Склопакет

Як правило, має кілька стекол. Місце між ними заповнюється спеціальним газом або повітрям. Між собою скла герметично з’єднуються, допомагає в цьому дистанційна рамка.

Ущільнювач

У всій конструкції вікна це одна з найбільш значущих деталей, так як відповідає за ізоляцію. Виготовляється з складних силіконів, захищає місце між стулкою, рамкою, знаходиться по краях склопакета.

Як визначитися з компанією-виробником вікон?

Виробників металопластикових вікон на ринку досить багато. Як же дізнатися, кому з них варто довіряти? Наступні рекомендації допоможуть вирішити дане питання:

  • Тривалість присутності компанії на ринку. Якщо вікна будуть виготовлені, встановлені неправильно, то вже дуже скоро доведеться задуматися про нові вироби. Як показує практика, якщо компанія в цій сфері працює довго, то у її співробітників є великий досвід, тому помилки, несправності якщо бувають, то вкрай рідко.
  • Поради від близьких, друзів. Найчастіше до якого-небудь виробнику приходять по чиєюсь рекомендацією.
  • Зробіть огляд технологій, матеріалів. Зазвичай в офісах виробників є зразки. Постарайтеся дізнатися якомога більше інформації про них, наприклад, які технології використані, на якому обладнанні проводиться. Як правило, фірмі можна довіряти, якщо на ці відповіді даються чіткі, розгорнуті відповіді.
  • Рівень кваліфікації працівників. Якщо ви зупинили вибір на якійсь компанії, слід перевірити її. Для початку можна зателефонувати туди і поспілкуватися з менеджером. По розмові з ним можна багато чого зрозуміти. Крім цього, рекомендується відвідати офіс, дізнатися про пропозиції, акції, чи є безкоштовні заміри. Також слід перевірити наявність документів.
  • Договір на надання послуг. Перед підписанням договору важливо вивчити його. Там повинні бути вказані терміни, ціна на роботу, обробка укосів, безкоштовне або платне проведення замірів, установка підвіконь, відливів, інша важлива інформація.
  • Дані про наявність авто в компанії. Якщо транспортні засоби є, то навряд чи будуть зірвані терміни доставки вироби, виконання всіх робіт.

Ви повинні знати, що підписання договору – це не завершальна стадія робіт. Після того як вікна встановлені, замовником повинен бути підписаний акт приймання робіт. Уточніть, чи буде даний етап присутнім.

Що ще має бути:
  1. Надання гарантій. На такі вироби зазвичай дається гарантія на 2-3 роки, на великий термін зробити це не реально. Деякі компанії пропонують гарантію на 15 і більше років. Насправді, так вони вводять клієнта в оману, так як подібний період не підкріплений випробуваннями.
  2. Документи за якістю. В офісі потрібно обов’язково попросити ознайомитися з сертифікатами якості на віконні конструкції, комплектуючі. Якщо такі документи надані не будуть, то варто задуматися про надійність компанії, якщо є сенс зупинити свій вибір на цьому виробнику або варто розглянути інші варіанти.

Як правильно підібрати металопластикове вікно?

Для того щоб правильно підібрати вікно з існуючого різноманіття, спочатку потрібно визначитися з функціями. Потрібно враховувати такі моменти:

  • як часто потрібно буде відкривати, закривати стулки;
  • вимоги, що пред’являються до провітрювання;
  • як буде виглядати зовні будинок;
  • температурний режим, рівень вологи в приміщенні;
  • необхідний рівень світла;
  • чи є потреба в додатковій шумоізоляції.

Також не можна забувати про поверховості квартири. Можливо, знадобиться замовити вікна з захистом від зловмисників або тоновані вироби.