Вибір матеріалу виготовлення вікон

Пластикове або дерев’яне? Це питання залишається актуальним не одне десятиліття. І за цей час так і не знайдено єдино правильної відповіді. Більш сучасним матеріалом вважається пластик, а любителі класики воліють дерево. І ті, і інші по-своєму праві, все залежить від уподобань. Щоб допомогти вам розібратися в цьому нелегкому питанні, ми підготували основні переваги та недоліки обох матеріалів виготовлення вікон.

 

Дерев’яні віконні конструкції

деревянные окна
  1. Переваги. Будь-який обиватель з упевненістю скаже, що головною перевагою дерев’яних конструкцій вікон є натуральність матеріалу. Навіть сучасні лакокрасячі і клеючі матеріали, що застосовуються при обробці деревини, відносяться до безпечних для людського організму матеріалами, так як виготовляються на водній основі.

Іншим основним достоїнством дерев’яних конструкцій вікон є різноманітність дизайну. Тут є, де розгулятися дизайнерам. Ще в давнину дерево вважалося основним будівельним матеріалом, а в нинішній час можна виготовити будь-який, навіть самий неймовірний, варіант дерев’яної віконної конструкції. При фарбуванні також можливо безліч різних варіантів, від фарбування в будь-який колір, до лакування з можливістю вибрати різні відтінки і тони. Це різноманітність неможливо реалізувати за допомогою пластикових конструкцій, так як завод-виробник має обмежений набір форм.

  1. Недоліки. Як і практично будь-який будівельний матеріал, дерев’яні конструкції мають і деякі недоліки. Основним недоліком називають його вартість. Сам дерев’яний брус коштує недорого, але його перетворення в надійний дерев’яний віконний профіль дуже витратний процес, що триває до місяця. Столярні роботи, обробка деревини, фарбування, лакування, грунтовки, множинні сушки багаторазово збільшують вартість дерева. Якщо не дотримуватися технології виробництва дерев’яного профілю або заощадити на лакокрасячих матеріалах, можна отримати величезні проблеми в майбутньому, аж до необхідності повторного скління. Справа в тому, що дерево без якісного захисту з часом почне розтріскуватися і крутитися, що призведе до складнощів відкриття і закриття стулок. Та й герметичність може постраждати, з’являться щілини і протікання.

До недоліків можна віднести складність догляду та необхідність повторного фарбування або лакування раз в п’ять років. На дерев’яному профілі пил і бруд накопичується більш активно, ніж на пластиковому, тому її частіше необхідно видаляти. Зверніть увагу, що для догляду за дерев’яними поверхнями підходять не всі засоби для чищення.

 

Пластикові віконні конструкції

пластиковые окна
  1. Переваги. Найбільшим достоїнством пластикових профілів є їх доступність. Пластик – матеріал недорогий, дуже зручний в обробці, має високі показники тепло- і звукоізоляції. Все це робить пластикові вікна такими популярними серед українців. В основному, пластиковий профіль виробляється стандартного білого кольору, в чому він програє дерев’яному профілем. Але в нинішній час поширене ламінування пластикового профілю, що дозволяє отримати вікна будь-якого кольору, в тому числі і імітує дерево.
  2. Недоліки. Мінусів у пластика не так вже й багато, до них можна віднести неприродні матеріали. Так, пластик штучний матеріал, у виробництві якого використовуються різні елементи. І хоча сучасні пластикові вікна відповідають всім санітарним нормам, противників такого штучного матеріалу в наш час предостатньо.

До мінусів також відносять складність ремонту пластикового профілю. Якщо подряпавши дерев’яний профіль, ви зможете виправити недолік, зашпаклювати або перефарбувавши його, то з пластиком так не зробиш. Всі недоліки залишаються назавжди. Але, погодьтеся, вм’ятини, подряпини і інші подібні недоліки зустрічаються на пластикових профілях досить рідко.