Гіпсокартон

Гіпсокартон “Knauf” (Україна-Німеччина)

Гіспокартон Німеччина, Стімекс

Гіпсокартон, ГКЛ, гіпсокартонні листи КНАУФ (Knauf) – це будівельно-обробний матеріал, вживаний для облицювання стін, пристрою міжкімнатних перегородок, підвісних стель, вогнезахисних покриттів конструкцій, а також для виготовлення декоративних і звукопоглинальних виробів.

При використанні гіпсокартонних листів в процесі оздоблювальних робіт виключаються незручні “мокрі” процеси, значно зростає продуктивність праці, надається можливість реалізації необмежених за задумом, багатоваріантних архітектурних рішень, включаючи пристрій криволінійних поверхонь, досягається загальна економія витрат на будівництво за рахунок полегшення конструкції будівлі, забезпечується не тільки екологічна чистота, але і сприятливий для людини мікроклімат в приміщенні.

Гіпсокартонні листи КНАУФ (Knauf) випускаються на сучасному обладнанні, яке, починаючи з 1994 р постійно вдосконалюється за участю фірми “Knauf” (Німеччина), одного з провідних європейських виробників гіпсокартонних листів, що дозволяє в даний час випускати продукцію за своїми характеристиками відповідає суворим світовим стандартам.

СКЛАД гіпсокартонних ЛИСТІВ

Для формування сердечника застосовується гіпс, який володіє як будматеріал винятковими фізичними і технічними властивостями. Матеріали на основі гіпсу володіють здатністю дихати, тобто поглинати надлишкову вологу і виділяти її в навколишнє середовище при недоліку. Гіпс – це негорючий, вогнестійкий матеріал, він не містить токсичних компонентів і має кислотність, аналогічну кислотності людської шкіри, його виробництво і використання не робить шкідливого впливу на навколишнє середовище. Для досягнення необхідних показників гіпсового сердечника, що характеризують його міцність, щільність і т. Д., В нього додаються спеціальні компоненти, що підвищують його експлуатаційні властивості.

Іншим найважливішим компонентом ГКЛ є облицювальний картон, зчеплення якого з сердечником забезпечується за рахунок застосування склеювальних добавок. Картон грає роль армуючої оболонки, і поряд з цим є прекрасною основою для нанесення будь-якого оздоблювального матеріалу (штукатурка, шпалери, фарба, керамічна плитка та ін.). За своїми фізичними і гігієнічних властивостях картон ідеально підходить для житлового приміщення.

ВИДИ ЛИСТІВ, ЇХ ОСОБЛИВОСТІ ТА ОБЛАСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

ГКЛ (звичайні) – колір картону – сірий, колір маркування – синій. ГКЛП (з підвищеною опірністю впливу відкритого полум’я) – відрізняються від звичайних спеціальними армуючими добавками в матеріал сердечника. Колір картону – сірий, колір маркування – червоний. ГКЛВ (вологостійкі) – відрізняються від звичайних спеціальним імпрегнованим картоном, а також гідрофобними і антигрибковими добавками в матеріал сердечника. Колір картону – зелений, колір маркування – синій. ГКЛВО (вологостійкі з підвищеною опірністю впливу відкритого полум’я) – відрізняються від звичайних комбінацією властивостей ГКЛП і ГКЛВ. Колір картону – зелений, колір маркування – червоний. ГКЛ і ГКЛП застосовуються в будівлях і приміщеннях з сухим і нормальним режимами вологості по СНиП II-3-79 *. ГКЛВ і ГКЛВО застосовуються так само, як і звичайні ГКЛ, а також в будівлях і приміщеннях з вологим і мокрим режимами вологості по СНиП II-3-79 * c забезпеченням витяжною вентиляцією і за умови захисту лицьової поверхні, наприклад: гідроізоляцією, водостійкими грунтовками, фарбами, керамічною плиткою, покриттями з поліхлорвінілу.

РОЗМІРИ ЛИСТІВ

За формою листи гіпсокартонні представляють собою прямокутні елементи з наступними номінальними геометричними розмірами:

Довжина, мм – від 2000 до 4000 з кроком 50 Ширина, мм – 600; 1200 Товщина, мм – 6,5; 8,0; 12,5; 14,0; 16,0; 18,0; 29,0; 24,0 ГРУПИ ЛИСТІВ

За величиною допуску на довжину листа, кількості зовнішніх допустимих дефектів гіпсокартонні листи поділяються на дві групи: А і Б. КНАУФ випускає листи тільки вищої групи – А.

ТИПИ крайок

Пряма (ПК). Для монтажу насухо, без закладення стику.

Стоншування (КК). Для монтажу з урахуванням подальшої закладення стику шпаклівкою “Фугенфюллер” з армуючої стрічкою.

Напівкругла з лицьового боку (ПЛК). Для монтажу з урахуванням подальшої закладення стику шпаклівкою “Уніфлот” без армуючої стрічки.

Напівкругла і стоншування з лицьового боку (ПЛУК). Універсальна кромка для монтажу з урахуванням подальшої закладення стику шпаклівкою: “Уніфлот” – без армуючої стрічки; “Фугенфюллер” – з армуючої стрічкою.

Закруглена (ЗК). Для монтажу з урахуванням подальшого штукатурення.

Торцеві кромки листів мають прямокутну форму і при влаштуванні шва з них необхідно знімати фаску (приблизно на 1/3 товщини листа).

УМОВНІ ПОЗНАЧЕННЯ

Умовне позначення гіпсокартонних листів складається з: літерного позначення виду листа; позначення групи листа; позначення типу поздовжніх крайок листа; цифр, що позначають номінальну довжину, ширину і товщину листа в міліметрах; позначення стандарту. Приклад умовного позначення звичайного гіпсокартонного листа групи А, з стоншеними крайками, довжиною 2500 мм, шириною 1200 мм і товщиною 12,5 мм: ГКЛ-А-УК-2500х1200х12,5.

Маса звичайного листа КНАУФ, розмірами 2500х1200х12,5 мм (3 кв. М) становить близько 29 кг.

ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ

Транспортують ГКЛ усіма видами транспорту відповідно до правил перевезення вантажів, що діють на даному виді транспорту, в пакетованому вигляді. Пакет формується з листів однієї групи, типу і розміру, покладених плиском на піддони або прокладки, що виготовляються з дерева або гіпсокартонних смуг та інших матеріалів, як правило, з обв’язкою сталевий або синтетичною стрічкою і упаковкою в термоусадочну поліетиленову плівку.

Транспортування і зберігання гіпсокартонних листів КНАУФ вимагає дотримання деяких правил:

  • габарити транспортного пакета (з піддоном або прокладками) не повинні перевищувати 4100х1300х800 мм, маса – не більше 3000 кг;
  • штабель, сформований з пакетів, при зберіганні повинен бути не вище 3,5 метрів;
  • при перевезенні транспортних пакетів у відкритих залізничних і автомобільних транспортних засобах пакети повинні бути захищені від зволоження;
  • при вантажно-розвантажувальних, транспортно-складських та інших роботах не допускаються удари по листам;
  • зберігати ГКЛ слід в закритому сухому приміщенні з сухим або нормальним вологісним режимом окремо за видами і розмірами.